لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

درحال حاضر زیمنس رویکرد مشتری محوری نسبت به ساختمان های هوشمند خواهد داشت

امروزه نیاز به ساختمان های هوشمند در حال افزایش است، زیرا ساکنین شهرها تلاش می کنند تا متمرکز تر شوند. ما در اواخر ماه مارس در نمایشگاه Light + + در مورد روند ساخت ساختمان های فعلی و نحوه ایجاد ساختمان های کارآمد، با Eike-Oliver Steffen ، مدیر ارشد و سرپرست نمونه کارها و راه حل ها و خدمات فن آوری های ساختمانی در زیمنس، آشنا شدیم .

پرسش و پاسخ: ملاحظات اصلی در زمان استقرار یک ساختمان هوشمند چیست؟

Steffen: یکی از این ملاحظات، تکنولوژی است، مانند تکنولوژی سنسور. وجود این قبیل سنسورها در دهه 1990 غیر قابل تصور بود. همینطور قدرت دیجیتالی شدن، تعداد و کیفیت داده هایی که می توانید از ساختمان ها دریافت کنید، به طور چشمگیری افزایش یافته است و به ما آنچه نسبت به آنچه که ساختمان به آن در مرحله برنامه ریزی نیاز دارد، درک بیشتری پیدا کرده ایم.

دومین نکته، درک این مطلب است که یک ساختمان تنها زیرساخت نیست. یک ساختمان به چیزی بیشتر تعلق دارد، مانند یک شبکه برق،. این باعث می شود که نه تنها یک شبکه برق جداشده بلکه ترکیبی از تولید برق متمرکز نیز وجود داشته باشد.

سومین و تقریبا مهم ترین نکته، تغییر چشمگیر رفتار و انتظارات کاربر است. به عنوان مثال، چگونه کاربر می خواهد با ساختمان ارتباط برقرار کند، بر اساس تغییر در در دسترس بودن دستگاه های هوشمند. آنها می خواهند بدانند چرا نمی توانند با استفاده از این دستگاه های هوشمند تنها به دفتر من دسترسی پیدا کنند، چرا مثلا دمای اتاق را نمی توان با تنظیمات مورد علاقه من تنظیم کرد؟
با این وجود که فناوری واقعی اطلاعات بیشتری را نسبت به زیرساخت های فنی ارائه می دهد، اپراتور می خواهد که همه اطلاعات را در نوک انگشتان خود ببیند؛ او نمی خواهد 30000 نقاط داده را بر روی صفحه نمایش ببیند. او می خواهد فهرستی دارای امتیاز یا اولویت بندی موضوعی را بر مبنای هدر رفتن پول، مصرف انرژی، بهره وری فضایی و غیره داشته باشد.
علاوه بر این، من فکر می کنم نسل های جوان که به نیروی کار وارد می شوند انتظارات متفاوتی نسبت به تکنولوژی دارند و این نیز می تواند نحوه برخورد با ساختمان ها را تغییر دهد.
با قرار دادن این سه عنصر، ساختمان در حال تبدیل شدن به یک قطعه استاتیک از دارایی به یک عامل زنده برای کل فرآیند کسب و کار است. هدف اصلی مدیریت ساختمان، بهبود KPI (شاخص عملکرد کلیدی) کسب و کارهای مشتریان ما است.

پرسش و پاسخ: چگونه سیستم شخصی تر، یک ساختار سازنده تری را ایجاد می کند؟

Steffen: در شرایط ما، آن را مشتری مرکزی می نامیم. من می گویم که در این زمینه اغلب چهار نفر از کاربران مالک ساختمان هستند.در اینجا ما دفتر ااملاک و مستغلات را داریم. همچنین اپراتوری وجود دارد که در مدیریت تسهیلات نفوذ دارد. سپس مستاجران و بازدیدکنندگان وجود دارد. و هر چهار گروه نیاز و الزامات متفاوتی دارند.
به عنوان یک ارائه دهنده راه حل های فناوری ساختمان، یا سیستم ها و محصولات، ما نمی توانیم تنها بر یک کاربر متمرکز شویم ما باید با همه آنها در تقابل باشیم اگر بخواهیم این کار را به درستی انجام دهیم، مشتری مداری مساله ایست که اساس کار ما بر آن تمرکز دارد. بنابراین ما باید بپرسیم، واقعا مشتری چه می خواهد؟ و من فکر می کنم اینکه تنها به اطلاعات استاتیک مانند داده های هندسی نگاه کنیم، کافی نیست.

هنگامی که این عناصر را در کنار یکدیگر قرار دهیم، قادر به ارائه یک راهکار در جهت عملیات بهینه سازی شده و سرویس مناسب به مشتری نهایی هستیم .سرویسی مناسب و اختصاص داده شده به ساختمان آنها، نه به ساختمان های عمومی. من فکر می کنم این ساختمان ها به قدر کافی هوشمند و سازگار هستند.

Eike-Oliver Steffen
مدیر ارشد
راهکارها و خدمات نمونه کارها،
فن آوری های ساختمانی
زیمنس

پرسش و پاسخ: آیا در این راستا همچنان تکنولوژی نتایج را بهتری را ارائه می دهد؟

Steffen : قطعا ! به عنوان مثال، برای یک تنظیم کننده هوا، در حال حاضر تنها 20 تا 23 قانون جهت شناسایی هر موقعیت خطای احتمالی مورد نیاز است. در این مورد، فناوری نشان می دهد که چگونه می تواند به عنوان یک ارزش افزوده ارائه گردد. اکنون ما به صورت دقیق می دانیم که شما در پی چی جیزی هستید و می توانیم سریعا آن را محقق نماییم.
با دیجیتالی شدن ، شیوه ساخت ساختمان های ما نیز در حال تغییر است. و ضرورتی برای ایجاد یک روند دیجیتال وجود دارد. با این حال، این پرسش مطرح می شود که چرا ما تمام این فناوری های خوب را در یک جا خود قرار می دهیم وقتی به طور کامل از آنها استفاده نمی کنیم؟ این چیزی است که نه تنها برای ساختارهای جدید بلکه برای نمونه کارهای ساختمانهای موجود نیز مفهوم تحول دیجیتال را تغییر خواهد داد؛. روند دیجیتال به این معنا نیست که شما مجبور هستید همه چیز را در یک زمان انجام دهید.

سپس سوالی وجود دارد که تمام این منطق در کجا وجود دارد؟ در دستگاه، محل سکونت در مرحله مدیریت یا جایی در ابر؟ این مقداری از یک مسئله حل نشده است. اما زمانی ساختمان می تواند برای کمک های خاصیتماس بگیرد که این مکان وجود داشته باشد. من فکر می کنم این یکی از مهمترین تحولات آینده است زیرا باعث می شود ساختمان همیشه بی خطر باشد، و از دیدگاه مستاجر همیشه امن باشد.

پرسش و پاسخ : آیا امنیت و ایمنی اولویت یک ساختمان هوشمند است؟

Steffen: شما می گویید امنیت و ایمنی و من می گویم امنیت، ایمنی و آسایش. اگر یکی از آنها را فراموش کنید، مثلا سیستم تشخیص آتش درستی نداشته باشید و چیزی اتفاق بیفتد، زندگی شما را تهدید می کند. زندگی شما قطعا اولویت اول شماست. اگر یک مفهوم امنیتی نداشته باشید، ممکن است دسترسی غیر مجاز به یک منطقه بحرانی وجود داشته باشد. اما پیچیده تر خواهد بود. ما باید در مورد این سه عنصر در کاربری ها ی مختلف و کاربران مختلف فکر کنیم، مانند اپراتور ساختمان، صاحب ساختمان، مستاجر یا بازدیدکننده.

پرسش و پاسخ: درباره امنیت سایبری چطور؟

Steffen : در مورد امنیت سایبری چهار مورد در نظر گرفته شده است. اولی در مورد خود محصول است. اینکه چگونه طراحی می شود، هنگام طراحی دستگاه چه نوع دستورالعمل ها، قوانین، و مارد امنیتی ای اعمال می شود. دوم، زمانی که یک دستگاه به چیزی متصل است، اتصال نیز باید امن باشد. سوم، کجا این داده ها ذخیره می شوند. بخش چهارم نرم افزار است. این واقعا یک پازل است. اگر ریشه اتصال شما ناامن باشد،حتی اگر برنامه شما در بهترین کلاس امنیت سایبری باشد، این کار کمک جندانی نخواهد کرد. این همچنین به نحوه ای که ساختمان ها طراحی شده اند نیز بستگی دارد .بنابراین زمان بیشتری را صرف طراحی شبکه داخلی، شبکه های جدا شده یا شبکه های ترکیبی می کنند.

زیمنس به تازگی همراه با شرکت های بین المللی امنیتی دیگر موضوع Cybersecurity: Charter of Trust را راه اندازی کرده است. که برای ایجاد یک انجمن بزرگ برای بحث در مورد این مساله و اطمینان از درک مشتریان از فرصتی که شرکتی مانند زیمنس به موضوع امنیت سایبری پرداخته است، می پردازد.و البته بسیار محبوب گردیده است.

پرسش و پاسخ: مفهوم ساختمان هوشمند در حال حاضر در آلمان در مقایسه با سایر کشورها بسیار پیشرفته تر است. آیا کشورهای اروپایی دیگر نیز این روند اتخاذ گردیده است؟

Steffen : دو چیز به ایجاد و ضرورت تقویت ساختمان های هوشمند کمک می کند. برای نام گذاری آنها، یک دستورالعمل اروپایی برای ایجاد عملکرد و یا بهره وری ساختمان وجود دارد. بازده ساختمان به وضوح مبتنی بر سیستم های هماهنگ و یا سیستم های ترکیبی است، نه چیزی غیر از آن. دوم، یک دستورالعمل اروپایی وجود دارد که می گوید: هر ساختمان غیر مسکونی با مصرف انرژی کلی 290 مگاوات در سال، باید به یک پلت فرم مدیریت ساختمان مجهز شود. با استفاده از این نوع دستورالعمل ها، صحبت در مورد کارایی و عملکرد ، نه لزوما برای راحتی،که برای ایمنی و امنیت، به ارتقاء مفهوم ساختمان هوشمند کمک می کند. برخی از سازمان ها در مورد شاخص های آمادگی هوشمند صحبت می کنند. این ها چیزهایی هستند که موقعیت ساختمان های هوشمند را تقویت می کنند. همچنین، کاربر اکنون انتظار دیگری از ساختمان دارد. و دیگر این ساختمان تنها یک قطعه استاتیک زیربنایی نیست که تا 25 سال آینده نابود می شود. این دلیل آن است که به طور مداوم میزان ساختمان های هوشمند در اروپا افزایش پیدا خواهند کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 04 مرداد 1397 ساعت 19:20
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران