لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

IoT توسعه KNX را به مرحله جدیدی خواهد برد

KNX   در جهان به عنوان پروتکل ارتباطات اتوماسیون ساختمانی در اروپا شناخته شده است.در طول نمایشگاه نور و ساختمان در سال جاری، ما باJoostDemarest، CTO KNX، در مورد تهدیدهای حملات سایبری و نقشIOTدر تحولات آینده صحبت کردیم.

تمرکز بر امنیت شبکه

در حالی که امنیت شبکه در طول 25 سال قبل، زمانی که KNX برای اولین بار طراحی شده بود ، متمرکز نبود، اما امروزه همه چیز به اینترنت متصل شده است و موضوع آن بسیارداغ است.  

Demarest توضیح داد: آنچه که ما طی سه سال گذشته انجام داده ایم، این بوده است که سیستم را به روز رسانی کرده ایم تا بتوانید محصولات را به عنوان تولید کننده ای ارائه دهید که احراز هویت و یا رمزنگاری را ارائه می دهد. البتهاحراز هویت به معنی این است که محصول فرستنده، خود ثابت می کند که فرستنده واقعی پیام است و البته گیرنده می تواند این را بررسی کند.رمزگذاری به این معنی است که داده های مفید داخل پیام نمی توانند توسط گیرنده هایی که کلیدی برای رمزگشایی پیام ندارند، درک شوند.بنابراین ما سیستم KNX پیچ خورده خود را برای اجازه احراز هویت و رمزنگاری گسترش داده ایم.ما همچنین سیستم IP را برای تأیید اعتبار و رمزگذاری گسترش دادیم.

وی افزود: همه اینها بر اساس استانداردهای بین المللی است.ما از AES 128، مبادله کلید متقارن استفاده می کنیم، و همچنین با استفاده ازDiffie-Hellman، راهی برای مبادله کلید میان دستگاه ها ایجاد کرد ایم.اینها همه الگوریتم های رمزنگاری شناخته شده هستند که قبلا استاندارد شده اند. و علاوه بر این، داده های KNX امن هم اکنون استاندارد بین المللی هستند. (EN50090-3-4)

قالب آینده IOT

KNX اولین بار در سال 2003 و با استاندارد ISO / IEC به وجو آمد (ISO / IEC 14543-3-1 تا 7). از آن زمان به بعد به یکی از معروف ترین پروتکل های اتوماسیون ساختمان در اروپا تبدیل شده است.اینترنت اشیا (IoT) می تواند راهنمایی برای استفاده از استانداردهای باز باشد و KNX به ایت موضوع امیدوار است.Demarest گفت: ما شبکه های بیشتری را می بینیم که استاندارد تر از این هستند اما هنوز هم برای استفاده های مختلف و برنامه های مختلف فکر می کنم میتوان از پروتکل های مختلف استفاده کرد، زیرا مزایای بیشتری نسبت به دیگر استانداردها دارد.همچنان راه های مختلفی وجود دارد مانند زبان های مختلفی که وجود دارد، اما به تدریج ترجمه بین این پروتکل ها ساده تر خواهد شد.

Demarest دررابطه با ادغام گفت: امروزه راه حل های ادغام دشوار است زیرا الکترونیک مورد استفاده در آها برای مقاصد خاص ساخته می شود و عنوان یک شبکه مشترک طراحی نشده است.آنچه من فکر می کنم آینده در زیرساخت های بزرگ است، اما ما هنوز به زبان های مختلف صحبت می کنیم، البته می توان حداقل ساختمان ها را به طور کلی طوری طراحی کرد که همه بتوانندحتی با زبان های خاص خودشان با هم ارتباط برقرار کنند.

KNX قصد دارد شبکه فعلی خود را با دستگاه های مبتنی بر IP کامل و دستگاه هایی که به عنوان مثال از خدمات وب استفاده می کنند گسترش دهد.تولید کنندگان KNX می خواهند اولینمحصولاتKNXIoT رادر سال 2020 به بازار عرضه کنند. آنها همه براساس تکنولوژی های وب است، اما پیام های KNX را با یکدیگر ارتباط می دهد.به عنوان مثال، دستگاه هایی مانند ذخیره سازی انرژی از KNX به عنوان یک زبان برای برقراری ارتباط استفاده می کنند، اما از HTTP برای ارتباط بین آنها استفاده می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران