لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

انقلابی در بازرسی خارجی وسایل نقلیه با هوش مصنوعی

با توجه به ماهیت متنوع تهدیداتی که امروزه شاهد آن هستیم، بازرسی خارجی وسایل نقلیه، تبدیل به یک بخش اجتناب ناپذیر از مدیریت امنیت می شود. این موضوع در بخش های مختلفی از جمله زیرساخت های مهم، بانک ها، استادیوم ها، فرودگاه ها، بنادر و غیره وجود دارد.

به طور سنتی، چندین روش دستی برای بازرسی وسایل نقلیه در نقاط ورود برای شناسایی مسائل وجود دارد. با این وجود، با افزایش تهدیدات امنیتی و افزایش نیاز به عملیات کارآمد، ارائه دهندگان راه حلها از هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین برای وقوع این امر در حالتی بهتر، استفاده می کنند.
طبق گفته David Oren ، معاون توسعه کسب و کار در UVeye، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، امروزه نقش کلیدی در صنعت امنیتی بازی می کنند. با افزایش حسگرها و داده ها، جمع آوری اطلاعات و جریان داده بسیار مشکل است. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین روش هایی موثر برای مدیریت داده ها و بینش های معنی دار در زمان واقعی می باشد.
UVeye راه حلی برای بازرسی خودکار خودرو با استفاده از فن آوری های پیشرفته ارائه می دهد که شامل سخت افزار اختصاصی همراه با یادگیری عمیق و الگوریتم های کامپیوتری ست. خط تولید محصولات این شرکت، که در سرتاسر جهان مستقر شده است، مشتریان را قادر می سازد به طور خودکار اسکن، تشخیص و شناسایی ناهنجاری ها، اصلاحات یا اشیای خارجی در محور هر خودرو را شناسایی کنند.


 
منبع: UVeye
 

انقلاب در عملیات بازرسی خودرو
Oren اشاره کرد که صنعت در حال حاضر شاهد چگونگی تغییر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در هر بخش از صنعت امنیتی است.
Oren گفت: با شروع از دنیای مجازی و تهدیدات امنیتی سایبری، ، در حال حرکت به امنیت فیزیکی، از جمله تشخیص چهره، برنامه نظارت و غیره هستیم. UVeye متفاوت نیست! این تکنووژی نه تنها داده ها را فراهم می کند، بلکه می تواند AI و یادگیری عمیق را به طور خودکار برای هرگونه ناهنجاری که می تواند یک تهدید باشد و یا در برنامه های دیگر، یک مشکل مکانیکی یا آسیب که به وسیله نقلیه وارد می شود،شناسایی و به طور خودکار تحلیل و هشدار دهد.

هنگامی که یک وسیله نقلیه از طریق UVeye و با سرعت 45 کیلومتر در ساعت عبور می کند، دوربین های چندگانه هزاران تصویر (در فریم های بالا) از خودرو را می گیرند. با استفاده از این تصاویر با زوایای چندگانه، سیستم یک مدل 3D و یک رزولوشن با کیفیت بالا، رنگ کامل، و تجسم 2D از شاسی را ایجاد می کند.

سپس مدل 3بعدی و تجسم 2D با ترکیبی از پردازش تصویر و مدل های یادگیری عمیق برای نمایندگی وسایل نقلیه، به عنوان معیارهای شباهت، تقسیم بندی و تشخیص آنومالی مورد استفاده قرار می گیرند.

Oren افزود: با ترکیب این مدل ها به یک سیستم منحصر به فرد، UVeye می تواند وسیله نقلیه را فقط در چند ثانیه تجزیه و طیف گسترده ای از ناهنجاری ها را تشخیص دهد.
تصویر بزرگتر
یک سیستم بازرسی موثر خارج از خودرو، بخشی جدایی ناپذیر در ابتکاراتی نظیر شهرهای هوشمند خواهد بود زیرا آنها ایمنی و بهره وری عملیاتی را بهبود می بخشد. UVeyeاز سوی دیگر، قصد دارد تا راه حل های خود را برای بخش های جدیدی مانند قطارها، مترو، و هوا فضا گسترش دهد. Oren گفت: برای آینده ما یک سیستم گسترده UVeye را در هر جاده ای (پل)، ورودی ها و مراکز بازرسی و برای هرگونه حمل و نقل، پیش بینی می کنیم.

و چنین راه حل هایی فقط در امنیت نیست که مفید هستند. تکنولوژی UVeye و محصولات آن برای چندین بازار، از جمله صنعت خودرو، قابل اجرا هستند. UVeye انقلابی در بازرسی خودرو برای صنعت خودرو است. Oren گفت: تکنولوژی پردازش تصویر می تواند نشت در وسایل نقلیه، سایش و پاره شدن، و مشکلات مکانیکی و یا آسیب هایی را که در صورت توجه نکردن و عدم انجام مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری ایجاد می شوند را شناسایی کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 07 تیر 1397 ساعت 18:44
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران