لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

چگونه می توان از روبات ها جهت افزایش امنیت استفاده کرد!!؟

امروزه بحث امنیت بسیار دگرگون شده است. نگاه به اموری چون انجام کار روزمره مانند گشت و گذار یا گذراندن زمان در اماکن مختلف می تواند اهمیت امنیت را پررنگ تر کند.. بنابراین استفاده از روبات برای بهینه سازی نیروی کار امنیتی در سازمانها ، بسیار جایگزین مناسبی است.

این نکته توسط Knightscope مطرح گردیده است. در مصاحبه ای در ISC West. این شرکت روبات های خود را برای کمک و محافظت از طیف گسترده ای از سازمان های کاربر نهایی از جمله بیمارستان ها، مراکز خرید، شرکت ها، فرودگاه ها و انبار ها هدایت می کند. 
Stacy Dean Stephens ، معاون بازاریابی و فروش در Knightscope، توضیح می دهد که چرا این شرکت در ابتدا روبات ها را توسعه داده است. یکی از مشکلات امنیتی توانایی کسب اطلاعات عملی در هر وسیله ای است. کاتالیست واقعی این پروژه خاص، تیراندازی مدرسه Sandy Hook بود. ما یه این نتیجه رسیدیم که روبات ها احتمالا بهترین مکانیزم برای انجام این کار هستند. آنها می توانند به طور خودکار عمل کنند و می توانند به عنوان یک حمل کننده برای سنسورهای اضافی عمل کنند.
بر اساس گفته Stephens ، روبات ها می توانند مشکلات مربوط به مسایل امنیتی مبتنی بر انسان را حل کنند. بزرگترین محدودیت انسان،. توانایی تمرکز بر کارهای خسته کننده و تکراری است. اگر شما با دستگاهی که خسته کننده است کار کنید علاوه براینکه احساس خواب /الودگی دارید به راحتی پریشان می شوید. شما می توانید این کارهای خسته کننده را به ربات بدهید. سپس شما اجازه می دهید تا انسان ها به انجام کارهای استراتژیک، تفسیر داده ها و امور موثر پاسخ دهند.
ترکیب سخت افزار و نرم افزار

ربات های Knightscope توسعه یافته هستند و به صورت خودکار هدایت می شوند، به لطف سنسورهایی همچون سنسور فاصله، لیزر و دما برای نظارت، روباتها به دوربین و همچنین اطلاعات جاسازی شده مجهز هستند. تجزیه و تحلیل داخلی آن نیز برای تشخیص پلاک ساخته شده است. همچنین می توان گفت می واند به صورت چهره انسانی وجود داشته باشد. ما می توانیم یک منطقه محدود را انتخاب کنیم؛ به این ترتیب، اگر کسی در یک منطقه خاص باشد که نباید در آن باشد، هشدار ارسال خواهد شد، Stephens گفت. ما در واقع الگوریتمی را که قادر به تشخیص یک شی است، نوشته ایم. ما همچنین یک حلقه بازخورد داریم تا مشتریان ما بتوانند به هشدارهایی که دریافت می کنند نگاه کنند و اگر به دلایلی هشدار دروغین دریافت کنند، می توانند به سیستم وارد شوند تا آن اشتباه دوباره انجام نشود.

این شرکت روبات های مختلف را از دسته های ثابت تر در سطح ورودی به روبات های داخلی توسعه می دهند و از آنها در مراکز و انبارها استفاده می شود، تعدادی از آنها مناسب فضاهای بیرونی بزرگ هستند، از جمله شرکت های تجاری و پارکینگ ها. و برای برنامه های کاربردی در فضای باز، شما می خواهید کنترل و مدیریتی بر پارکینگ از راه دور داشته باشید که در آن نگهبانان یا نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند یا این که دور از دسترس هستند و به هیچ وجه به آنجا نمی روند. آنچه که آنها انجام می دهند این است که از رباتها برای تکمیل این فرایند استفاده کنند. Stephens گفت: در محیط داخلی مانند یک مرکز خرید، از آنها برای گشت زنی در داخل مرکز خرید استفاده می شوند.
 در حالی که این روبات ها می توانند به عنوان نگهبانان انسانی عمل کنند، Stephens تأکید می کند که اینها جایگزین های کاملی نیستند. فقط نیروی تقویتی هستند. اما اگر شما به دنبال صرفه جویی در پول و ساعت هستید ربات را در جایی که کارآمد است، به کار برید و ضمن استفاده از استعدادهای انسانی آن را تقویت کنید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران