لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

آیا شما بیشتر از کنترل دسترسی بی سیم استفاده می کنید؟

با پیشرفت های سریع تکنولوژی، گسترش سیستم های کنترل دسترسی بی سیم در بازار نیز بیشتر شده است. با این حال، به رغم راحتی ورود ب سستم که ادعا می شود ، در میان بسیاری از سیستم های یکپارچهSI)) محبوب گردیده است. و زمانی که از آنها استفاده می شود، اغلب فقط برای درهای داخل یک سایت از راه حل های کنترل دسترسی بی سیم استفاده می شود و نه ورودی اصلی.  


 بعضی از تولیدکنندگان سیستمهای کنترل دسترسی بی سیم را به سمت افزایش پذیرش راه حل های تلفن همراه در میان کاربران نهایی و امکان نوآوری در این زمینه ارتقا می دهند. به نظر می رسد که این فناوری در زمان های اخیر بسیار پیشرفت کرده است و به این موضوع افزوده شده است. در حالی که ممکن است SI های متعددی در گذشته با کار در زمینه بی سیم تجربیات بدی داشته باشند، اما ممکن است در شناخت کجا و زمان استفاده از آنها کلید قابل اعتماد نباشد.
رسیدن به اسطوره ها
در یک گزارش از assa Abloy ، David Ward، مدیر توسعه کسب و کار در حوزه کنترل دسترسی بی سیم در شرکت، اشاره کرد که چند اسطوره مرتبط وجود دارند. اول از همه این که سیستم های بیسیم نسبت به همتایان سیمی آنها گرانتر هستند.  
بسیاری از مشتریان ما از قابلیت استفاده از کنترل دسترسی سیمی بی اطلاع هستند همچنین سیستم های بی سیم از انرژی بسیار کمتری استفاده می کنند. به دلیل اینکه قفل های بی سیم با باطری کار می کنند و زمانی که یک کارت اعتباری (نشان، کارت Keycard ) ارائه می شود، آنها از یک باتری کوچک که همیشه بر روی یک قفل مغناطیسی سیمی است استفاده می کنند.
همچنین نگرانی هایی وجود دارد که راهکارهای بیسیم یکپارچه با سیستم های موجود سیمی کار نخواهند کرد. این هم درست نیست، همانطور که سازنده اشاره کرده است، نه تنها می توان آنها را با سیستم های سیمی ادغام کرد، بلکه آنها می توانند با سیستمهای نظارت تصویری و سیستم های مدیریت انرژی تیز کار کنند.  
یکی دیگر از تصورات غلط در این زمینه این است که راه حل های بی سیم همیشه گران تر از سیستم های سنتی هستند و آنها تنها با اعتبار کار می کنند. به گفته این بخش، هر دو این فرضیه ها اشتباه است. وی اشاره کرد که حتی امکانات کوچک میتوانند با رفتن به سمت تجهیزات بی سیم می توانند صرفه جویی کنند.  
با این حال، لازم به ذکر است که Transparencyاخیرا اشاره کرده است که هزینه های بالای نصب سیستم های بی سیم می تواند رشد آن را کند کند.  
دانستن بهترین راه حل
مزیت کلیدی راه حل های بی سیم ممکن است سهولت نصب آنها باشد، که قادر به کنار آمدن با مشکلات مربوط به گرفتن سیم از یک طرف به طرف دیگر است. با این حال، این به این معنا نیست که انتخاب تکنولوژی بی سیم همیشه بهترین گزینه است. همچنین این بدان معنا نیست که تمام راه حل های بی سیم ساخته شده با یکدیگر برابر هستند و می توانند به جای دیگری استفاده شوند.  

Derek Arcuri ، مدیر محصول در Genetec ، در گزارش اخیر رسانه ای خود، این جنبه را خطاب قرار داد، وی اشاره کرد که SI ها باید ویژگی های محصول را دقیقا بررسی کنند. سیستم های کنترل دسترسی بی سیم پیشرفت زیادی کرده اند و در حال حاضر محصولات مختلفی در بازار وجود دارد که قابلیت های آنها متفاوت است.
از کجا به کجا؟
شکی نیست که فناوری های بیسیم در روزهای آینده محبوبیت بیشتری نیز خواهند داشت و تولیدکنندگان کنترل دسترسی علاقه مند به استفاده از پیشرفت های آن خواهند بود. با ظهور 5G ، ارائه دهندگان راه حل ها می توانند امکانات بیشتری را در این زمینه جستجو کنند.  
با این حال، محققان همچنان خاطر نشان می کنند که این صنعت درحال حاضر کاملا خرد شده است. براساس گزارشات اخیر Transparency، انتظار می رود بازار جهانی کنترل دسترسی تا پایان سال 2025 به رقم 1،657 میلیون دلاری و رشد سالیانه 7.9 درصد افزایش یابد.  
برای SI ها، با حرکت به سمت جلو، گسترش محصولات و خدمات به راه حل های بی سیم تبدیل می شود و این امر اجتناب ناپذیر است. پس از آن، آنها کلید موفقیتی همچون درک بهتر راه حل ها در بازار را خواهند داشت و می دانند که چه چیزی مناسب است. با دانش و محصولات مناسب، راه حل های کنترل دسترسی بی سیم می تواند راه طولانی ای در تقویت کسب و کار SI در پیش داشته باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران