لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

روندهای فناوری دانشگاه ها را دقیق تر می کنند

شکی نیست ک نسل جدید دانشجویان از راه حل های دیجیتال انتظار بیشتری دارند.همچنین زمانی که به بحث امنیت می رسیم، با مواردی چون کارت های هوشمند و برنامه های تلفن همراه روبرو می شویم. سیستم های آنالوگ مکانیکی به عنوان سیستمهای قدیمی و حتی ناخوشایندی شناخته می شوند: چرا باید یک کلید فیزیکی به همراه داشته باشیم هنگامی که می توان بوسیله یک کارت هوشمند در اتاق خوابگاه را باز کرد، همچنین در کتابخانه و هنگام چک کردن کتاب ها می توان به خرید مواد غذایی نیز پرداخت.

به گفته James Marcella مدیر انجمن صنفی Communications در ارتباطات Axis : مدرن سازی سیستم ها در سراسر دانشگاه ها منجر به استفاده از فن آوری ها شده است. به عنوان مثال، کارتهای هوشمند که قبلا تنها به عنوان یک راه حل کنترل دسترسی مورد استفاده قرار می گرفت، اکنون می توانند برای دستیابی به خدمات دانشگاهی مانند دستیابی به کتابخانه یا رایانه های عمومی مورد استفاده قرار گیرند.
Julie Brown ، مدیر فروش سازمانی راه حل های ساختمان سازی در دفتر آمریکای شمالی جانسون کنترل ، به تکنولوژی های پیشرفته ای اشاره کرد که در دانشگاه ها اتخاذ گردیده است. در پاسخ به حادثه های تیراندازی اخیر، راهکارهای تشخیص گلوله با سیستم هایی نظیر ویدیو و کنترل دسترسی برای پشتیبانی از آمادگی های اضطراری در صورت تیراندازی ، یکپارچه می شوند. هواپیماهای بدون سرنشین همچنان یک منطقه رو به رشد فناوری هستند که قادر به ارائه امنیت به مناطق دور افتاده، پوشش بیشتر و شناسایی و تخریب هواپیماهای بدون سرنشین غیر مجاز است. "
با این حال، Brandon Reich ، رهبر کسب و کار نظارت تصویری در Pivot3 ، به تمام مراحل این روند، از جمله انفجار داده های تولید شده توسط دوربین های نظارت و سایر نرم افزار های امنیتی، به طور روزانه اشاره کرد . مدارس نه تنها مقدار زیادی از اطلاعات را جمع آوری می کنند، داده های به دست آمده آنها بسیار مهم تر از همیشه است. سازمان های مدرن دیگر نمی توانند از دست رفتن تصویر، خرابی سیستم و یا عدم توانایی دسترسی به ویدیو های زنده یا ضبط شده را تحمل کنند. از دست دادن داده ها می تواند منجر به خسارات عمده ای شود، و بنابراین زیرساخت سرور و ذخیره سازی اهمیت بیشتری پیدا می کند.
IOT ، Big Data , Cloud
تکنولوژی های IoT ، داده های بزرگ و ابر در طول چند سال گذشته مانند آتشفشان گسترش یافته اند. Steve Birkmeier ، مدیر فروش و توسعه کسب و کار در Arteco گفت: IoT و روند داده های بزرگ جزئیات بیشتری از اطلاعات موجود در مورد یک رویداد خاص را سریعتر و با وضوح بالاتر و با توانایی اتصال دستگاهها از طریق ابر، به سرعت به اشتراک می گذارد.
Terry Schulenburg ، مدیر توسعه کسب و کار و آموزش در Genetec ، اشاره کرد که IoT در طول 20 سال آینده رشد بیشتری خواهد کرد. برنامه های زیادی برای دانشگاه ها وجود دارد که می توانند امنیت و آزادی بیشتری را برای همگان فراهم کنند.
Schulenburg اشاره کرد که در حال حاضر بسیاری از دانشگاه ها در حال ردیابی تجهیزات مهم و همچنین مدیریت تجهیزات با استفاده از فناوری های IoT هستند. یک مثال آن، این است که یک واحد تحقیق در یک بیمارستان خصوصی، مچ بند های مناسبی را به مادران جدید و نوزادان آنها می دهد. او در این باره توضیح داد که اگر مچ بند ها از یک فاصله مشخص دور شوند، آلارم ها روشن می شوند، دوربین ها فعال می شوند و درب ها به سرعت قفل می شوند .
عکس مربوطه (Brandon Reich رهبر کسب وکار، نظارت تصویری،پیوند 3 .)
, James Somerville-Smit مدیر برنامه امنیت خاورمیانه در شرکت Honeywell خانه و فن آوری های ساختمان ، اشاره کرد با وجود گستردگی اینترنت اشیا، اما در حال حاضر، هنوز در مراحل ابتدایی خود در این زمینه است. با این حال، ما انتظار داریم که این امر به سرعت گستره تر شود، زیرا ارتباطات بین دستگاهها هماهنگ می شود و نرم افزار تجزیه و تحلیل می تواند اطلاعات بالقوه داده های این ارتباط را ایجاد کند. Somerville-Smit ادامه داد: علاوه بر این، IoT باعث نفوذ بیشتر و پیچیده سنسورهای زیرساختی و تجهیزات خواهد شد، بررسی های بهداشتی را برای شناسایی نقصهای احتمالی قبل از وقوع آن بهتر و خرابی هارا به حداقل می رساند. به عنوان یادگیری پیشرفته ماشین توسعه، سیستم ها قادر به انجام تجزیه و تحلیل اولیه برای توسعه شرایط امنیتی خود و نظارت بر الگوهای در حال توسعه خواهند بود، کاهش زمان اجازه می دهد اپراتورها برای مقابله با مشکلات پیچیده تر آماده تر باشند.
مزایای ابرها نیز در مدیریت امنیت محوطه دانشگاه مورد توجه قرار گرفته است. امروزه، اگر بخواهند دوربین ها یا درها را به سیستم خود در یک محوطه دانشگاهی اضافه کنند، نیاز به زیرساخت های مناسب برای پشتیبانی از آن دارند. در حال حاضر دسترسی به اینترنت با سرعت بالا در محوطه دانشگاه وجود دارد. ابعاد انعطاف پذیری فوق العاده ای برای اضافه کردن دستگاه های امنیتی به سیستم ها، بدون بار اضافی و هزینه های زیربنایی موجود است. Schulenburg گفت: همین امر هم برای مدیریت منابع و هم برای به اشتراک گذاری به کار گرفته می شود.
عکس مربوطه (James Somerville-Smit مدیر برنامه های امنیت خاورمیانه، ، Honeywell خانه و فن آوری های ساختمان
باز نگه داشتن استانداردها
استانداردهای باز اهمیت فزاینده ای دارند. یک دلیل آن این است که سیستم ها به طور فزاینده پیچیده تر می شوند.

Thomas Schulz ، مدیر بازاریابی و ارتباطات و راه حل های دیجیتال در ASSA ABLOY EMEA، از کنترل دسترسی به عنوان یک مثال استفاده کرد. به صورت مطلوبی، مدیران تسهیلاتی می خواهند نظیر نقاط دسترسی قفل شده توسط جعبه ها، سیلندرها، دستگیره ها یا قفل های امنیتی برای کار با چندین سیستم امنیتی در کاربردهای مهم بحرانی مانند نظارت تصویری، آلارم سرقت، آلارم آتش سوزی، سیستم های پرداخت کارت یا برای خدمات فتوکپی و کارت هوشمند ورود به حوزه های محدود مانند کتابخانه یا اتاق های رایانه ای. این تنها در صورتی امکان پذیر است که سیستم های شما دارای سازگاری و استانداردهای باز در هسته خود باشند.
Birkmeier گفت: راه حل های باز می توانند به مقاصدی با بودجه محدود نیز کمک کنند. دانشگاه ها باید راه حل های باز را که آنها را قادر می سازد از سرمایه گذاری های امنیتی فعلی به نفع خود استفاده کنند، ارزیابی کنند و در عین حال توانایی ها را بر اساس بودجه های امکان پذیر افزایش دهند.. اما مهم این است که این راه حل ها با سایر دستگاه ها و سیستم ها ارتباط برقرار کنند و اطلاعات ساده و مدیریت سیستم را به دست بیاورند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران