چاپ کردن این صفحه

یک راه حل خانه هوشمند برای صاحبخانه ها و توسعه دهندگان

همانگونه که صاحب خانه ها به دنبال فناوری های IoT و دستگاه هایی برای بهبود زندگی هستند، خانه های هوشمند و مفاهیم مرتبط با خانه هوشمند در سراسر جهان مطرح است. در حالی که DIY (Do It Yourself)همچنان به عنوان یک مبحث محبوب باقی مانده است، اما مشکلات تنظیم و دریافت پشتیبانی از معایب خاصی برخوردار هستند. بنابراین، ارائه یک راه حل که پروسه نصب را کاهش دهد و به نیازهای دیگر صاحبان خانه ها و توسعه دهندگان پاسخ دهد، بسیار مهم است.

این مسئله توسط Control4 مطرح شده بود که اخیرا کنترل کننده Automation CA-1 خود را راه اندازی کرد است. CA-1 یک راه حل برای صاحبان خانه هایی ست که به روشنایی، امنیت، کنترل دما و دیگر ویژگی های کنترل برای شروع یک سیستم خانه هوشمند علاقه مند هستند. Martin Plaehn ، رئیس و مدیر عامل شرکت Control4، گفت: این یک تجربه خانه هوشمند هماهنگ شده است که برای هر صاحب خانه ای با روش های کنترلی ای که متناسب با شیوه زندگی اوست به صورت سفارشی طراحی شده است،این راه حل. به سازندگان خانه ها، توسعه دهندگان و میزبان های MDU (واحدهای مسکونی چندگانه)، این امکان را می دهد تا بهترین و متفاوت ترین تجربه را از خانه های هوشمند، داشته باشند.

کنترل کننده اکوسیستم محصول Control4 هزاران دستگاه از جمله سنسور، قفل درب، کنترل روشنایی، دوربین ها و موارد دیگر را با سیستم عامل Control4 مرتبط می کند که به صاحبان خانه ها این امکان را می دهد تا دستگاه های خود را با استفاده از نرم افزار Control4، صفحه کلید دستی دیجیتال ، دستورات صوتی یا یک صفحه لمسی کنترل کنند
مزایای سیستم برای صاحبان خانه و توسعه دهندگان

با توجه به صحبتهای Martin Plaehn ، CA-1 برای صاحبان خانه گزینه ای غیر از دریافت دستگاه های هوشمند خانگی از کانال DIY را ارائه می دهد. او گفت: امروزه محدوده در حال ظهور قفل های هوشمند، ترموستات، چراغ ها و دوربین های موجود قطعا آگاهی مصرف کنندگان را برای تحقق خانه هوشمند متصل، افزایش داده است. راه حل های DIY به دلیل تنظیمات دشوار، مجموع های دستگاه ها و برنامه های متعدد، و عدم وجود پشتیبانی حرفه ای، کاهش استقبال را در پی داشته اند.. صاحبان خانه ها و همچنین سازندگان خانه و توسعه دهندگان ساختمانها بیش از یک مجموعه مستقل از دستگاه های هوشمند مستقل را دارا هستند. CA-1 ویژگی های خانه هوشمند را که بسیاری از خانواده ها در یک تجربه هوشمند خواند داشت، فراهم می کند و برای استفاده از برنامه و سایر روش های کنترل بصری مورد استفاده قرار می گیرند. به جای تجربه ویژگی های هوشمند با خرید یک دستگاه نیمه رسمی DIY، صاحبان خانه ها می توانند به راحتی بوسیله پایگاه داده بزرگ Control4 از CA-1 برای اضافه کردن ویژگی های امنیتی، برای آغاز کار استفاده کنند.

علاوه بر این، Plaehn گفت که CA-1 برای تاسیسات جدید، MDU و توریسم مناسب است، به علاوه ارائه آسان آن به سازندگان، توسعه دهندگان و هتلداران می تواند ویژگی های تکنولوژیکی خانه ها را در پروژه ها استاندارد سازد. همچنین برای تاسیسات بزرگتر نیز مفید است، زیرا می تواند به عنوان یک توسعه دهنده Zigbee عمل کند . یک نصب حرفه ای می تواند سایر ویژگی های سیستم را نیز اضافه کند، از جمله این شبکه قوی تر از خطوط Control4’s از تجهیزات شبکه Packedge عمل می کند.

کنترل کننده شامل اترنت، WiFi ، ZigBee و ارتباط سریالی است. با استفاده از ماژول اختیاری Z-Wave که به طور جداگانه به فروش می رسد، CA-1 مجموعه ای از کنترل های Z-Wave از جمله درب، پنجره، سنسورهای آب، دما، خروجی های برق و ماژول های خروجی دیمر قابل تنظیم می باشد. CA-1 نیز ویژگی Power-over-Ethernet) PoE) را دارد، بنابراین می توان آن را تقریبا در هر نقطه با یک کابل شبکه واحد نصب کرد.

یک ویژگی منحصر به فرد از کنترل کننده، زوایای مختلفی است که شامل چندین دستگاه است که بسته به شیوه زندگی صاحب خانه می تواند متفاوت باشد. نمای " زمان شام " می تواند سایه ها را کترل کند، چراغ ها را در میز کم نور کند و شومینه را روشن کند. پل Plaehn گفت: هنگامی که زمان به نوبه خود در حال تغییر است، یک فرمان صوتی ساده یا فشار یک دکمه می تواند یک صحنه "شبی زیبا" را فعال کند که درب ها را قفل می کند، چراغ ها را خاموش می کند، گرما را کاهش می دهد و حیاط را روشن می کند.
CA-1 در فوریه سال 2018 منتشر شد و انتظار می رود که در ماه های آینده بازخورد آن در تاسیسات مسکونی و تجاری نیز دریافت شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم
Super User

آخرین‌ها از Super User