لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

بازار اتوماسیون ساختمان تجاری در آسیا پدیدار می شود

مزایای یک سیستم اتوماسیون ساختمانی (BAS) عبارتست از: کاهش مصرف انرژی و هزینه های عملیاتی ساختمان ها و همچنین مزایای غیر مربوط به انرژی مانند بهبود و راحتی تردد و بهره وری کارکنان اداری.

تلاش برای بهینه سازی مصرف انرژی موجب شده است تقاضای بازار از سمت مشتریان برای BAS و با هدف پیروی از قوانین آپارتمانی و صرفه جویی در هزینه های ابزارآلات افزایش یابد.
طبق گزارش Colliers International 2018 Asia Pacific Property Outlook، حجم سرمایه گذاری در املاک و مستغلات با توجه به رشد اقتصادی قوی در منطقه و نرخ های پایدار بهره ادامه خواهد یافت. این گزارش به ویژه در هنگ کنگ، سنگاپور، هند و شهرهای مدرن چینی، اینگونه بوده است که تقاضا برای فضای اداری و اجاره ای پابرجا خواهد ماند.
روند املاک در APAC یک همگرایی از اموال و فن آوری است، کماکان ساختمان های بیشتر و بیشتری شروع به استفاده از سیستم های اتوماسیون ساختمان (BAS) می کنند که به طور کامل شامل کنترل خودکار و نظارت بر سیستم های نورپردازی ساختمان؛ گرمایش، تهویه گرم و سرد و تهویه مطبوع (سیستمهای تهویه هوا)؛ و امنیت و کنترل دسترسی می باشد. این تغییرات نحوه استفاده و ارتباط با املاک و مستغلات را نیز تغییر داده است.
ساختمان های تجاری همیشه بزرگترین رده ساختمانها برای نصب و راه اندازی سیستم های هوشمند بوده اند. همانطور ABI Research پیش بینی می کند، بازار جهانی اتوماسیون ساختمان تجاری تا سال 2021 به 45 میلیارد دلار برسد.
ساختمان های جدید بازار را تقویت می کنند

طی تحقیقات ABI به طور خاص انتظار می رود که منطقه آسیا-اقیانوس آرام به دلیل افزایش ساخت و ساز ساختمان های بلندپایه و پذیرش سیستم های اتوماسیون ، رشد سریعی را در این زمینه خواهند داشت. براساس گزارش Adarsh Krishnan تحلیلگر ارشد در تحقیقات ABI ، در اتوماسیون ساختمان تجاری در APAC پیش بینی می شود که درآمد آن به بیش از 5 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش یابد و شاهد رشد سالیانه ترکیبی (CAGR) با 4.7 درصد از 2017 تا 2022 باشیم.
Bryan Montany ، تحلیلگر تحقیقات در گروه امنیت و فن آوری های ساختمان IHS Markit گفت: این منطقه در سطح جهانی برای پروژه های ساخت و ساز جدید قوی باقی مانده است ، و سرمایه گذاری در زمینه فروش تجهیزات اتوماسیون ساختمان و زیرساخت های تجاری به تازگی ساخته شده، همچنان ادامه خواهد داشت.
وی افزود: بازار آسیا هنوز بازاری مستعد برای فروش تجهیزات مربوط به پروژه های ساختمانی جدید برای ساختمان هایی با ابعاد بیش از 200،000 فوت مربع است. در عین حال که پروژه های تکمیل شده برای نصب تجهیزات در ساختمان های پیشین در سراسر منطقه آسیا، بیش از 75 درصد بازار چین و بیش از 80 درصد از بازار هند در حال تطبیق پروژه های ساختمانی جدید است . "

Elangovan Karuppiah ، مدیر اجرایی منطقه خاورمیانه / آسیا و اقیانوسیه در Siemens Building Technologies ، پتانسیل بازار آسیا را مورد بررسی قرارداده است و می گوید که این شرکت انتظار دارد تا سال 2020 تقاضای بیشتری از ساختمانهای اداری در سطح جهان را داشته باشد.این سهم از 74 میلیارد فوت مربع سهام جهانی ، 36 میلیارد فوت مربع خواهد شد البته نزدیک به 69 درصد در آسیا و علی الخصوص چین.
Wang Ziquan ، مدیر کنترل محصولات برای فن آوری های ساختمان و راه حل در جانسون کنترل ، به چندین روند ساخت و ساز در آسیا که می تواند به تقویت بازار BAS کمک کند اشاره کرد، از آن جمله می توان پروژه های حمل و نقل در کشورهای جنوب شرقی آسیا را که در جشنواره ابتکار چینی One Belt One Road شرکت کردند را نام برد، قصد چین موفقیت در ساخت و ساز زیرساخت ها در شهر های اول و دوم و در نقاط دیگر می باشد، و هند از سرمایه گذاری خارجی در این زمینه استقبال می کند.
چالش های بازار
با وجودی که بازار اتوماسیون ساختمان در آسیا پررونق است، اما بدون چالش نیست. یکی از عوامل اصلی جلوگیری از پذیرش از سوی کاربران، هزینه بالای توسعه شبکه زیرساخت های فناوری های هوشمند است. کریشنان گفت: "هزینه های بالای سرمایه و بازده آهسته سرمایه گذاری برای صاحبان ساختمان با توجه به هزینه های بالای نصب سیستم های اتوماسیون ساختمان هنوز بزرگترین چالش است." Krishnan افزود: فناوری های انحصاری نامطلوب در OEM ها و در نتیجه اکوسیستم های بسته برای مشتری، که پس از آن تاثیر منفی بر تصویب استفاده از نکتولوزی بر صاحبان ساختمان می گذارد از حمله این چالش هاست.
Krishnan ادامه داد: "چهار سازنده بزرگ اتوماسیون ساختمان، یعنی Honeywell، Schneider Electric، Johnson Controls و Siemens، دارای بیش از 60 درصد سهم بازار در بازار اتوماسیون ساختمان تجاری هستند، و ورود شرکتهای جدید به بازار دشوار است.
بنابر مقاله ای در نشریه آنلاین Frost & Sullivan محدودیت دیگری که ممکن است مانع از پذیرش این سیستم در سراسر جهان شود، کمبود دانش مدیران ندارکات در اتوماسیون ساختمان و همچنین الزامات زیرساخت شبکه و سایر مشکلات مهندسی است.

John Tan ، مدیر کل حسابداری در ABB، گفت که دقیقا به همین دلیل است که ABB در تلاش برای سازماندهی سمینارها و سخنرانی ها برای گسترش دانش و آگاهی در سنگاپور بوده است.
نکته مهمتر این است که در BAS دستگاه های شبکه و پلت فرم مدیریت مرکزی در برابر خطرات حمله سایبری باز است و امنیت را در معرض خطر قرار می دهد. همانطور که گزارشی از Gartner نشان می دهد، 20 درصد از ساختمان های هوشمند در سراسر جهان تا سال 2018 شاهد برخی از انواع خرابکاری های دیجیتال خواهند بود. همچنین گزارش جدیدی از تحقیقات ساختمان هوشمند Memoori هشدار داد که حملات سایبری به اندازه حملات مزاحم و یا نقصان داده ها به طور کلی بر عملکرد کلی تاثیر می گذارد و برای یک ساختمان تجاری چنین حوادثی نه تنها ایمنی ساکنان را تهدید می کند و صاحبان ساختمان را به تعهدات قانونی منجر می گرداند بلکه باعث آسیبهای برگشت ناپذیر به شهرت کسب و کار می شود.
نگاه به آینده
روند آسیب پذیری در اتوماسیون ساختمانهای تجاری همچنان ادامه خواهد داشت؛ زیرا شهرنشینی نیاز به زیرساخت هایی دارد که به طور خاص برای حمایت از یک جمعیت شهری بزرگ تر است.
برای ساخت و ساز ساختمان های جدید و اجرای ابتکارات سازگار با محیط زیست دولت همچنان به کار بر روی این بازار ادامه خواهد داد، بخش فناوری ساختمان به سمت ادغام امنیت، سیستم های تهویه مطبوع، روشنایی و کنترل های دیگر بر روی یک پلت فرم حرکت خواهد کرد. فن آوری های ساختمان هوشمند می توانند داده های زمان واقعی را نمایش دهند، عملکرد دستگاه های معیوب را تشخیص دهند و زباله های انرژی را کاهش دهند. دفاتر هوشمند آینده از تشخیص چهره برای کنترل دسترسی استفاده خواهند کرد و کارمندان را هنگامی که تجهیزات اداری از کار می افتند مطلع می کند. سیستم های روشنایی هوشمند می توانند در طول زمان اولویت های کاربران را یاد بگیرند و به صورت خودکار تنظیم شوند تا محیط راحت تری را ایجاد کنند. همینطور ساختمان های تجاری، از جمله دفاتر، فروشگاه ها، هتل ها و بیمارستان ها، می توانند از این سیستم برای بخش پذیرش استفاده کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران