لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

گزارشی از نشست تجاری فعالان صنعت حفاظت الکترونیک و ایمنی

  • پنج شنبه, 10 آبان 1397 ساعت 21:54
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 385 دفعه

 

این نشست در روز سه شنبه دوم مرداد ماه با حضور مدیران عامل شرکتهای امنیت و ایمنی، دبیرکل اتحادیه سراسری، رییس اتحادیه الکترونیک، جمعی از فعالان و کارگزاران تجاری، نمایندگانی از سفارتخانه ها و ... در سه بخش سخنرانی، زمانی برای نشست اقتصادی و ضیافت شام برگزار گردید.

در ابتدا آقای زندگویی دبیراجرایی این نشست و دبیرکل مرکز توسعه اقتصاد کشورهای اسلامی ضمن عرض خیرمقدم، در مورد اهداف برگزاری این نشست توصیحاتی ارائه کردند.
ایشان در این رابطه عنوان کردند که موضوع بروکرها یا کارگزاران تجاری، از جمله موضوعاتی است که از سال ۲۰۱۶ در کشور، با همت مسئولان وزارت صنعت و معدن مورد توجه قرار گرفت.
شاید بتوان گفت که تعامل کارگزاران تجاری با مراکز و بنگاههای اقتصادی، بیشتر پس از رویداد بروکر اکسپو از سال ۹۵ آعاز شد.
در این نمایشگاه فعالان اقتصادی، فعالان و کارگزاران تجاری به همراه معاونان و وزرا و نمایندگانی از گمرک، بیمه مرکزی و سازمان ثبت اسناد حضور داشتند.
بعد از برگزاری این نمایشگاه اهتمام جمعی بر این قرار گرفت که در جهت معرفی فعالیتهای کارگزاران، نشستهایی در طول سال برگزار و فرصتی ایجاد شود تا به این واسطه نیازهایشان را در عرصه مختلف برای توسعه فعالیتهایشان برطرف نمایند.
این نشست در حوزه ایمنی و امنیت است و از حوزه کارگزاران بیمه، گمرک، توسعه بازار، کارگزاران برندینگ در بخش صادرات و واردات و نمایندگانی از سفارتخانه ها و کارگزاران سایر کشورها حضور دارند که میتوانند خدمات و همکاریهای خوبی در ابعاد داخلی و خارجی ارائه دهند.
در ادامه رایزن بازرگانی کشور بنگلادش در رابطه با روابط تجاری ایران و بنگلادش، میزان صادرات و واردات در تبادلات دو کشور و همچنین رشد اقتصادی این کشور در مبادلات با ایران توضیحاتی ارائه نمودند.
در ادامه آقای مهندس فیض آبادی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکنندگان صنایع الکترونیک در رابطه با حمایت از تولیدکنندگان و ایجاد فرصت رشد و توسعه صادرات به آنان در شرایط اقتصادی کنونی صحبت کردند.
آقای دکتر کریمی رئیس مرکز توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری کشورهای اسلامی و رئیس فدراسیون توسعه علوم و فن آوریهای کشورهای اسلامی سخنران بعدی این نشست بودند که در رابطه با آینده نگری، تغییرات در مشاغل و یا حذف برخی از مشاغل در آینده ای نزدیک سخنرانی کردند. ایشان به عملکرد ضعیفمان در حوزه صادرات اشاره کردند و عنوان داشتند که بدون صادرات و تنها با تبادل کالا در داخل، نمیتوانیم رشد کنیم؛ ما در این حوزه تنبل هستیم؛ حاضر نمیشویم به کشورهای مختلف سفر کنیم، وقت بگذاریم، جامعه شناسی و بازار سنجی کنیم تا بتوانیم بازار کالای خود را پیدا کنیم.
ما به تولیدکنندگان ایرانی که قادر به تولید محصولات ایمنی و امنیتی هستند جهت صادرات، مشاوره داده و حمایتشان میکنیم. از اتحادیه و اصناف میخواهم که تلاش بیشتری داشته باشند و در مقابل ایجاد مارکتینگ و پیدا کردن مشتری بر عهده ما خواهد بود.
در ادامه برنامه های این نشست، آقای دکتر قربانی معاون فنی بیمه ما، در رابطه با همکاریهای مشترک میان مشاغل و تولیدکنندگان با بیمه توضیحاتی ارائه کردند و به سرویسها و خدمات بیمه ای قبل و بعد از حوادث در حمایت از صاحبین مشاغل اشاره کردند. همچنین عنوان کردند که میتوان تفاهم نامه هایی میان شرکتهای فعال و مشتریان تنظیم نمود که بر اساس آن به کسانی که اقدام به تهیه تجهیزات حفاظتی میکنند تخفیفات بیمه ای داده شود.
در ادامه آقای سیامک سید حسین چی مدیرعامل شرکن ایمن اقلیم و مشاور رسمی تایید صلاحیت شده از سازمان برنامه ریزی در رسته ایمنی، سخنرانی نمودند.
ایشان عنوان نمودند که بحث ایمنی همیشه از الزامات صنایعی چون پتروشیمی و پالایشگاه بوده است. متاسفانه بسیاری از سیستمهای موجود در مراکز یا سرویس نشده اند یا به خوبی طراحی نشده اند که باعث شده است پروژه های چند صد میلیاردی راندمان مناسب نداشته یا در مدار نباشند. در این زمینه ما به صورت تخصصی وارد شده ایم. ایمن اقلیم موسس اولین مرکز جهت آلارمهای شهری است و بسیاری از بانکها و طلافروشیها به این مرکز لینک هستند.
همچنین با توجه به تجربه تلخ در دو حادثه پلاسکو و پتروشیمی بوعلی، فن آوری جدیدی از تکنولوژی سایوس جهت اطفاء با آب و فوم با مقدار اندک و زمان بسیار کم را وارد کشور کرده و در تلاش برای بومی سازی و انتقال دانش و تکنولوژی آن برای ساخت در داخل هستیم.

آخرین مهمان آقای مظاهری عضو هیات مدیره اتحادیه کارگزاران گمرکی ایران بودند. ایشان نیز ضمن معرفی این اتحادیه، عنوان کردند که این کارگزاران ضمن ارائه خدمات و انجام تشریفات ترخیص کالا، به دلیل ارتباطی که با حلقه های مختلف تجاری در دنیا دارند، میتوانند خدمات بیشتر و بهتری ارائه دهند. بسیاری از شرکتها تمام کارها از جمله تصمیم به خرید، سفارش و... را انجام داده و فقط وقتی کالا به گمرک رسید از کارگزاران گمرک کمک میگیرند؛ در این بین ممکن است متحمل خسارت مالی یا اتلاف وقت شوند در حالی که میتوانند از لحظه شروع فکر بیزینس از کارگزاران بیمه مشاوره بگیرند و با برون سپاری این خدمات هم در وقت و هم در هزینه صرفه جویی و هم باعث افزایش کیفیت کار شوند.
در پایان و پس از سخنرانیها، مهمانان فرصت پیدا کردند که در فضایی مناسب به تبادل نظر و بررسی زمینه های همکاری با یکدیگر بپردازند.

برای مشاهده عکس های تکمیلی بروکر به گالری تصاویر مراجعه کنید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 10 آبان 1397 ساعت 22:01
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران