لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

اولین نشست صمیمانه مدیران حفاظت الکترونیک در تاریخ هفدهم مردادماه، در محل اتاق بازرگانی صنایع و معادن برگزار گردید

  • دوشنبه, 29 مرداد 1397 ساعت 15:11
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 413 دفعه

در ابتدای این نشست آقای مهندس شنتیایی ریاست محترم اتحادیه سراسری ضمن عرض خیر مقدم، هدف از برگزاری این نشست را ایجاد ارتباطات و شبکه سازی و تبادل کالا و تجهیزات و چگونگی انجام آن بیان کردند.
همچنین ایشان عنوان داشتند که از تعهدات و وظایف اتحادیه، توسعه بازار است که در جلسات مختلف مورد بررسی قرار گرفته است؛ در این مقطع زمانی که اقتصاد کشور در شراط خاصی قرار گرفته است، باید این تعهد به سرانجام برسد.

دربخش حمایت از تولید و تامین کالا نیز، تمام تلاش خود را انجام میدهیم؛ شاید در برخی مسائل مثل سیاستهای کلان اقتصادی، نتوانیم تصمیم گیری کنیم ولی، حداقل در چارچوب مسئولیتهای اتحادیه سعی میکنیم مشکلات را کاهش داده و مدیران و مسئولان شرکتهای این حوزه را به هم نزدیکتر کنیم تا به این ترتیب بازار خودمان را توسعه دهیم.
در حال حاضر۲۷۰ عضو در اتحادیه سراسری عضویت دارند و یک تشکل قدرتمند را شکل داده ایم.
شرکتهای ما هر یک در زمینه ای دارای پتانسیل و توانمندی هستند ولی با توانمندیهای یکدیگر آشنایی ندارند.اگر ما بتوانیم این ارتباط دوستی و تجاری را میان شرکتها برقرار کنیم، شاید بتوانیم بخشی از مشکلات بازار را کاهش دهیم؛ هدف اصلی این نشست ایجاد این ارتباط برای تبادل کالا و دانش فنی میان شرکتها است.
در این جلسه ایجاد ساختار و راهکار همکاری مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و نظرات را خواهیم شنید.
قطعا برخی مشاغل و تولیداتی نیز وجود دارند که همکار و عضو اتحادیه نیستند ولی محصولاتشان مورد نیاز کالا و محصولات تولیدی ما است؛ در این رابطه باید جهت بهره مندی از این محصولات، ارتباطی با این مشاغل ایجاد شود.
در ادامه آقای مهندس سیف، معاونت محترم امور تشکلهای اتاق بازرگانی صنایع و معادن، ضمن تشکر از اتحادیه بابت برگزاری این نشست، عنوان کردند که تشکلهای اتاق بازرگانی، تشکلهای اقتصادی محسوب میشوند؛ از دید ما تشکلهای اقتصادی مطلوب، دارای ویژگیهایی مثل حکمرانی هستند؛ به این معنا که دارای شاخصه هایی مثل نحوه اداره تشکل، دبیرخانه قدرتمند، داشتن برنامه، واحد روابط عمومی کامل و... هستند. از دیگر معیارها، عضویت است. اینکه تشکل چه تمهیداتی برای داشتن اعضا و حفظ آنان درنظر گرفته است. بدون اغراق اتحادیه سراسری در این معیارها و شاخص ها قدمهای ارزشمندی برداشته و این افزایش تعداد اعضا، نشان دهنده ارائه خدمات مطلوب و حکمرانی مناسب است.
در کمتر جایی شاهد هستیم که با وجود این شرایط و گرفتاریها، تعداد زیادی از مدیران با اشتیاق برای انجام کار گروهی دور هم جمع شوند.
داشتن برنامه ی دستیافتنی از شاخصه های اتحادیه ی موفق است که این اتحادیه نیز خوشبختانه برنامه محور است؛ ما نیز در حد بضاعت خود همچون گذشته از این اتحادیه حمایت خواهیم کرد‌.
آقای مهندس رزقی سخنران بعدی این نشست بودند. ایشان نیز ضمن عرض خیرمقدم، به بررسی موضوع اصلی نشست که بحث شبکه سازی بود، پرداختند. ایشان برای آشنایی بیشتر مدیران با موضوع شبکه سازی، توضیح دادند که شبکه های اجتماعی، خود یک شبکه سازی محسوب نمیشوند، ولی، گاهی این شبکه های اجتماعی بستری برای شبکه سازی میشوند. برخی از این شبکه ها با ایجاد تعاملی دوستانه موجب میشوند اعضا با بیان نیازها و مشکلاتشان، از همکاری و امکانات سایر اعضا کمک گرفته و از خدمات هم استفاده نمایند.
اگر ما بتوانیم توانمندیها و امکانات همکارانی را که در کنارمان هستند، بشناسیم، میتوانیم بخوبی از آن استفاده کنیم تا دیگر مجبور نباشیم یک خط تولید جداگانه برای تولید هر قطعه یا محصول مورد نیازمان راه اندازی کنیم.
همچنین بسیاری از پروژه های بزرگ نیاز به یکپارچگی دارند؛ مثلا ممکن است در یک پروژه که نیاز به تمامی محصولات ایمنی و امنیتی دارد، من در زمینه اطفاء حریق اطلاعات کافی نداشته باشم، ولی اگر از توانمندیهای همکاران هم صنفم استفاده کنم، کار بخوبی و به نحو بهتری انجام شود. مثلا اتاق مانیتورینگ دارای بخشها و مباحث مختلفی است؛ ممکن است تمامی دانشی که برای آن مطرح میشود، در اختیار من نباشد؛ پس نیاز است از همکاران و هم صنفیان خودم کمک بگیرم. برای اینکار باید شناخت عمیق تری از همکاران و توانمندیهای آنان داشته باشیم.
تعریفی که از شبکه سازی میتوان ارائه داد، ایجاد، حفظ، توسعه و بهبود روابط است. برای مثال، من بسیاری از مدیران این صنف را میشناسم ولی میزان آشنایی من با توانمندیهایشان و آشنایی آنها با توانایی های من تا چه حد است؟
برای ایجاد شبکه ی خوب باید این آشنایی کامل باشد. کم هزینه ترین و موثرترین ابزار در بازاریابی، شبکه سازی است. وقتی توانایی‌های یک شرکت برای سایر اعضا و شرکتها مشخص باشد، بدون هزینه و صرف وقت، توسط سایر شرکت ها شناسایی شده و منافع هر دو شرکت تامین خواهد شد.
به اشتراک گذاشتن توانمندیها تعریف دیگر شبکه سازی است و فرصتهای شغلی زیادی را در آینده ایجاد می کند؛ گاهی یک ملاقات ساده زندگی ما را تغییر می دهد و ایجاد بیزینس و روابط تجاری در آینده خواهد کرد. در شبکه سازی فقط منفعت شخصی مهم نیست منفعت کل در نظر گرفته می شود.
شبکه سازی کم هزینه است ولی می‌تواند منافع یک جمع را تامین کند و گاه رقیب را تبدیل به همکار میکند؛ مثلاً در یک مناقصه یک پروژه وقتی تخصص من در زمینه اعلام و اطفاء حریق است و زمینه تخصصی رقیب من، نظارت تصویری است، در مناقصه با کمک هم پروژه را برعهده گرفته و کار را انجام میدهیم.
از دیگر مزایای شبکه، ایجاد ارتباط ها و فرصتهای جدید است. همچنین بهتر دیده شدن؛ مثلا ممکن است ما روابط عمومی چندان خوبی نداشته باشیم ولی با حضور در این شبکه ها یاد میگیریم چطور خودمان را بهتر معرفی کنیم. به روز ماندن و اطلاعات بروز داشتن، به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه و ایجاد حسن اعتماد از دیگر مزایای شبکه سازی است.
در مورد کاهش هزینه ها، این صرفه جویی هم در مورد بازاریابی و هم تامین کالا خواهد بود.
تشکیلات هرمی با شبکه سازی فرق می کند چون در آن فقط بحث منافع مالی در میان است، ولی در بحث شبکه، شناسایی توانمندی ها و به اشتراک گذاشتن پتانسیل و منافع جمعی مهم است. در شبکه سازی، کیفیت مهمتر از کمیت است؛ همچنین در شبکه تعداد اهمیت ندارد بلکه باید شبکه اکتیو و فعال باشد. داشتن کارت ویزیت و ارائه آن یکی از مهمترین ابزار در شبکه سازی و شروع ارتباط است.
سخنران بعدی آقای دکتر کنعانی استاد مدیریت دانشگاه تهران بودند که در رابطه با چالش های فعلی و مشکلات بازار اقتصادی ایران صحبت کردند؛ ایشان عنوان کردند که در حال حاضر وظیفه ما مه زدایی از آینده است این کار با شناخت روند ها صورت می گیرد؛ مثلا باید بدانیم در سال های گذشته که ارز چند برابر شده است، چه تغییری در وضعیت بازار ایجاد شده است؛ باید تحلیل کنیم و ساختارها را ببینیم.
ابر چالشی پیش رو داریم؛ تحریم ها، تنش مالی، محرومیت و مشکلاتی که نقدینگی در بازار ایجاد کرده است.
برنامه ریزی صحیح در این شرایط، آینده شغلی خودتان و شرایط اقتصادی ایران را رقم خواهد زد.
در ادامه آقای مهندس مسعودی دبیرکل اتحادیه خبر خوشی را در این نشست اعلام کردند؛ خبر خوش، "افتتاح باشگاه مدیران اتحادیه سراسری" بود.
همچنین ایشان روز خبرنگار را به خبرنگاران حاضر در این نشست تبریک گفته و از آنان تجلیل به عمل آوردند‌.
آقای مهندس زواره ای سخنران بعدی این نشست بودند و ضمن خوش آمد به مهمانان و حاضرین، همکاران را به همدلی دعوت کرده و درخواست نمودند نسبت به آینده نگاهی مثبت داشته باشیم تا این روزها با ایجاد حسی خوب از رویدادهای بد عبور کنیم.
آقای مهندس نوری نیز به عنوان سخنران بعدی در مورد باشگاه مدیران صحبت کردند؛ ایشان اعلام نمودند که از این پس، جلسات باشگاه مدیران به صورت ماهیانه و در محیطی دوستان تر برگزار خواهد شد. هدف از تشکیل این باشگاه، ایجاد تعامل و تامین منافع گروهی است؛ اعضای این باشگاه دارای کارت عضویت خواهند بود و به زودی از صنایع مرتبط دعوت خواهیم کرد تا به جمع ما اضافه شوند‌.
همچنین در این جلسات از حضور اساتید صاحب نام اقتصادی بهره خواهیم برد و در محیطی کاملاً دوستانه تبادل اطلاعات کرده و دانش خود را به روز می کنیم. امیدواریم با همکاری و همدلی، از بحرانهای پیش رو عبور کنیم.
در ادامه آقای مهندس مسعودی از ایجاد تفاهم نامه با یکی از وکلای دادگستری، خبر دادند که البته قرار است از این پس روزهای شنبه در اتحادیه حضور داشته باشند؛ آقای اسرافیلی وکیل دادگستری به صورت رایگان به اعضای اتحادیه مشاوره خواهند داد. در مورد مسائل بیمه ای نیز آقای کاظم پور مشاوره های لازم را ارائه خواهند کرد.
در پایان این نشست برای هر یک از مدیران محترم حاضر، زمانی کوتاه در نظر گرفته شد تا بتوانند به معرفی مختصری از خود و فعالیت های شرکت پرداخته و اطلاعات تماس خود را جهت همکاریهای آتی در اختیار یکدیگر قرار دهند.
ضمن عرض خسته نباشید و تشکر از زحمات اتحادیه محترم سراسری برای برگزاری این نشست، برای ایشان آرزوی سلامتی و موفقت روزافزون داریم.

برای مشاهده ی عکس های نشست به گالری تصاویر مراجعه کنید.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 06 شهریور 1397 ساعت 14:02
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران