لینک شبــــــــــکه های اجتماعی

جستجوی ویدیویی مجهز به هوش مصنوعی امری اجتناب ناپذیر برای امنیت

  • شنبه, 22 ارديبهشت 1397 ساعت 14:53
  • منتشرشده در دوربین IP & ANALOG
  • خواندن 204 دفعه

با توجه به افزایش قیمت تجهیزات و افزایش آگاهی از نیازهای امنیتی، روزانه دوربین های بیشتری در سراسر جهان نصب می شوند. در حالی که این نکته خوبی است، برای اپراتورها پیدا کردن اشیاء خاص و یا افرادی که مورد نیاز است، باتوجه به حجم بالایی از فیلم هایی که در آنها قرار می گیرند، بسیار دشوار است. در این بخش هوش مصنوعی نقشی کلیدی دارد. چندین شرکت امنیتی در حال کار بر روی این پروژه هستند. هدف آنها چیست؟ جستجو ویدیوها به سادگی با استفاده از Google انجام می شود.

با توجه به گفته های Matt Sailor، مدیر عامل IC Realtime که اخیرا یک راه حل جستجوی ویدیویی به نام Ella معرفی کرده است، این پروژه، آینده نظارت تصویری است. قبل از معرفی Ella و این تکنولوژی، در فضای امنیتی و نظارت، برای پیدا کردن کلیپ های ویدئویی متناسب با یک حادثه ، مدت زمان طولانی ای با استفاده از فیلتر ها و پارامترهای جستجو از بین ساعتها فیلم ضبط شده، مورد نیاز بود.
نظارت بر صرفه جویی در پول و زمان
از مزایای استفاده از یکپارچه سازی جستجوی ویدیویی مبتنی بر هوش مصنوعی سهولت کارایی و استفاده از آن است. اما شاید یک مزیت کلیدی وجود دارد که برای مشتریان جذابیت بیشتری کرده است و آن صرفه جویی در زمان و پول است. با استفاده از این تکنولوژی، کاربران نهایی در سراسر Verticals می توانند حوادث مهم را در عرض چند دقیقه شناسایی کنند.

Stephen Russel ، موسس و رئیس 3VR Security ، اخیرا خاطر نشان کرده است که تفاوت واقعی ای بین نصب یک دستگاه نظارت ویدئویی سنتی و یک راه حل ویدئویی قابل جستجو وجود دارد . Russel به طور خاص درباره ی منافع ادغام راه حل خود صحبت کرد، "همانطور که مشتریان گزارش می دهند، آنها می توانند تقریبا 10 برابر کار را در یک دهم آن زمان انجام دهند."
سود سیستم های انتگرال در کجاست؟
برای سیستم های امنیتی سیستم های انتگرال (SI) درک تکنولوژی پیشرفته در کسب و کار ، اجتناب ناپذیر است. در حقیقت، پیشرفت های تکنولوژیکی از طریق نصب کننده های حرفه ای به دست می آید، و یکپارچه سازی جستجوی ویدئویی یکی از آنهاست.

Sailor اشاره کرد که راه حل این شرکت ، SI را به صورت مستقیم و به آسانی به RMR قابل دستیابی می گرداند. او گفت: "در تاسیساتی که سیستم نظارت وجود ندارد، نمایندگی های مجاز و فروشندگان می توانند به راحتی راه حل Ella را بدون نیاز به مبادله NVR یا تجهیزات نظارتی ای که بوسیله کامیون حمل می کنند اضافه کنند و به راحتی راه حل نرم افزاری را به برنامه اضافه کنند.

Ella یک ابزار قدرتمند است که توسط نمایندگی های امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد تا کسب و کارهای قدیمی را با نصب سریع، آسان و قدرتمند خدمات افزودنی بازبینی کند و کسب و کارهای جدیدی را که ممکن است پیشنهاد اولیه را از دست داده باشند، بازبینی کند.
پاسخ مثبت از کاربران نهایی
راه حل جستجوی ویدیو دنبال کنندگان خود را از میان کاربران نهایی یافته است. به گفته Sailor ، این تکنولوژی می تواند شامل برنامه های مسکونی، تجاری، صنعتی و ترافیکی نیز باشد.

وی افزود: "از آنجایی که در اواخر سال جاری میلادی، ما شاهد علاقه زیادی از سمت مجریان قانون هستیم که از Ella به عنوان ابزار قدرتمندی که میتواند کار را ساده تر کند، راضی هستند. در سیستم های قدیمی تر، حتی اگر فیلم هایی را که دنبال می کنید پیدا کنید، به اشتراک گذاری این ویدئو با مقامات محلی و یا منابع خارجی از لحاظ تاریخی کار دشواری است که نیاز به دانلود و مدیریت پخش کننده های اختصاصی ویدئویی دارد. سیستم Ella یک پیوند رمزگذاری شده را نمایش می دهد که از طریق هر مرورگر قابل مشاهده است و تنها اجازه دسترسی به کلیپ های ویدیویی منحصر به فردی را به دیگران می دهد که شما برای اشتراک نشان گذاری کرده اید.
یک راهکار یادگیری فراتر از جستجوی ویدئویی
در حالی که جستجوی ویدئویی برای راهکارهای نظارتی بسیار مهم است، مزایای این راه حل فراتر از این است. قدرت هوش مصنوعی نرم افزار را قادر می سازد تا آنچه مهم است و آنچه نمی باشد یاد بگیرد. کافی ست که اپراتورها اشیاء خاصی را در یک ویدیو پیدا کنند، سیستم قادر به یافتن اشیاء مشابه از فیلم های دیگر است. برای اینکه واقعا یابنده ویدیوهای نظارت تصویری باشد، راه حل باید به اندازه کافی هوشمند باشد تا رویدادهای کلیدی خود را بتواند انتخاب کند.

Sailor خاطرنشان کرد: توانایی جستجوی محتوای ویدئویی دقیقا همان چیزی است که شما دنبال آن هستید، ویژگی اضافی آن توانایی یادگیری سیستم در طول زمان است. نه تنها این سیستم ها می توانند درک کنند، بلکه یک ماشین هستند" و حتی " یک شخص هستند" که شروع به تشخیص الگوها و تصمیم گیری در مورد فیلم های مربوطه یا بی ربط بر اساس آن اطلاعات می کنند.
و در نهایت: بله، جستجوی ویدیویی بسیار مهم است
راه حل های جستجو هوشمند تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از راه حل های نظارت تصویری خواهند شد. اما با توجه به تعداد شرکت هایی که وارد بازار می شوند، سوالی که برای سیستم های انتگرال و کاربران نهایی به وجود آمده است این است که در میان آنها بهترین کدام است. پیشرفت هایی در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری شبکه های عصبی عمیق، این بخش را همچنان به جلو می راند و ممکن است به زودی شاهد راه حل های هوشمندانه ای باشیم که می تواند حوادث، افراد و اشیا را حتی دقیق تر تشخیص دهند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی نوآوران

گروه نوآوران حفاظت با بیش از ده سال سابقه ی اعضای هیات مدیره در حوزه امنیت و ایمنی، در سال ۹۲ فعالیت رسمی خود را با انتشار نشریه "نوآوران" آغاز نمود. در ابتدا، این نشریه به صورت آگهی نامه و پس از مدتی با اخذ مجوز از وزارت ارشاد، بصورت نشریه به فعالیت خود ادامه داد.

حاصل ۴ سال تلاش این مجموعه:
- حضور در نمایشگاههای مختلف اعم از: ۴ دوره نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )، ۳ دوره نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه مشهد، اینترسک دبی، نمایشگاه قائمشهر و ...
- حضور و پوشش خبری دهها سمینار، دوره آموزشی و کنفرانسهای خبری مختلف
- انتشار ویژه نامه "رستاک" جهت توزیع در نمایشگاهها
- چاپ و انتشار دو دوره روزنامه رسمی نمایشگاه ایپاس( حفاظتی امنیتی پلیس )

خدمات سایت نوآوران